Archiwa autora: base

Polska Nagroda Innowacyjności 2013 dla IGiHZ PAN

Jest nam miło poinformować, że Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2013 za koordynację projektu „BIOŻYWNOŚĆ – innowacyjne, funkcjonalne produkty pochodzenia zwierzęcego”. Wręczenie nagrody przyznanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i redakcję Forum Przedsiębiorczości odbyło się na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Katowicach w dniu 7.11.2013 r.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Zobacz wszystkie

Sukces na 62. Światowych Targach Wynalazczości BRUSSELS INNOVA

Mamy przyjemność poinformować, że wynalazki opracowane w ramach projektu „BIOŻYWNOŚĆ – innowacyjne, funkcjonalne produkty pochodzenia zwierzęcego” przez pracowników Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu zostały nagrodzone medalami na 62. Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik BRUSSELS INNOVA, które odbyły się w Brukseli w dniach 14-16 listopada 2013 r.

Nagrodzone wynalazki:

  • „Sposób wytwarzania wyrobów mięsnych wieprzowych o kontrolowanej alergenności” (zgłoszenie patentowe nr P.404630) – Złoty Medal z Wyróżnieniem
  • ” Wyrób mięsny wieprzowy i sposób jego wytwarzania” (zgłoszenie patentowe nr P.404881) – Srebrny Medal
  • „Sposób pakowania prozdrowotnych wyrobów wieprzowych” (zgłoszenie patentowe nr P.404882) – Srebrny Medal

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Zobacz wszystkie

JAKOŚĆ ROKU 2012

Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN został laureatem tytułu JAKOŚĆ ROKU 2012 w największym konkursie projakościowym w Polsce organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Przyznający godło eksperci Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. docenili wysokie standardy działalności Instytutu w odniesieniu do następujących kryteriów: skuteczna realizacja polityki jakości; wysoka wartość realizowanych projektów badawczych; działanie na rzecz innowacyjności; promowanie polskich dokonań naukowych na arenie międzynarodowej oraz współpraca z partnerami przemysłowymi.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Zobacz wszystkie